У Львові Любченко почувається прекрасно. Здоров'я зміцнилося, з'явилися гроші. Він вривається в богемне життя, багато гуляє (але не допізна, комендантська година у Львові до 21), тусується і напивається (незважаючи на хворобу), наводить купу знайомств.
Зокрема, разом з Шевельовим та іншими друзями приходить в гості до Шептицького; розмова з митрополитом мало чим відрізнялася від сучасних довколавоєнних кухонних балачок: обмінювались думками про новини з фронту, поставки зброї і таємні плани китайців.
Або, наприклад, гуляє разом з «притомленим і розгубленим» Євгеном Маланюком до Високого замку, переконуючи того переїхати з Варшави сюди, до Львова. Прогулянка закінчилась в гостях у художника
Гординського, де вже зібралася велика тусовка. Пили до ранку, сперечалися, читали вірші і гуртом буллили «зарозумілого» племінника Лесі Українки Юрія Косача: «Він розгнівався і напився до краю; ще при столі висловлював симпатії до гетьмана, його тактовно затюкали».
Пізніше він оселяється у Моршині. Побіжно згадує, ніби звичайну побутову неприємність, проблеми з переїздом з однієї моршинської квартири на іншу: там, де вони з сином поселилися спершу, влаштували єврейське гетто. Тому було дуже напряжно забирати свій одяг.
Любченко також багато працює: впорядковує свої старі записи і навіть пише кілька нових оповідань, яким судилося стати останніми в його творчому доробку. Письменнику залишається жити трохи менше двох років.
Ніби передчуваючи близький фінал, з шаленою силою прокидається любченкове лібідо. Аркадій крутить інтрижки направо й наліво. Ось він жмакає молоденьку безіменну галичанку прямо в моршинському лісі під зоряним небом («пручалась, поки я не торкнувся
ним — тоді зітхнула й легко віддалась»), ось розбиває серце якійсь Мирославі, через пару тижнів уже лізе в трусики студентці Галині, потім закохується в заміжню Ольгу… Можливо, в такий спосіб він намагався забути і про війну, і про більшовиків, і про німців.
Забути, звісно, не виходить. Ситуація на фронті стає загрозливішою, емоційні гойдалки знову розвертаються в темний бік. Німці починають пакувати речі і вивозять своїх дітей. До Моршина прибуває німецький військовий загін, веде посилене патрулювання. Київ готується до евакуації (знову). Всіх охоплює тривога. Любченко відверто параноїться, навіть під трусиками Галини йому ввижається ворожа агентура.