7 текстів про спільноти і тусовки

Для здорових культурних процесів необхідне поживне середовище. Навіть творці-відлюдники іноді мають виповзати зі своїх нір і ділитися думками з іншими відлюдниками. Тому найцікавіші речі відбуваються в мистецьких спільнотах. Українські артисти об'єднувалися в дуже різноманітні формації: тут вам і підпільний музичний лейбл, і спільна майстерня, і фестивалі для «своїх», і просто тусовки однодумців.

Публікуємо підбірку текстів про українські арт-спільноти: від авангардистів 1910-х до рейверів 1990-х.
1
В 1908-1914 роках в Україні пройшла серія авангардних виставок. Їхніх учасників як тільки не називали: хуліганами, дикунами, декадентами. Над ними глузували в газетах та малювали злісні карикатури. Їхні роботи псували. Їм погрожували судом. Саме цього молоді художники і добивалися.
2
У 1930-х центром інтелектуального життя радянської України був один будинок на околиці Харкова, де зібралася неймовірна кількість письменників та їхніх богемних друзів. Богемне життя, однак, тривало недовго: уже через рік після заселення туди постукали чекісти.
3
Среди исторических холмов между Подолом и Татаркой извивается улица Олеговская, которая была одной из главных эрогенных зон киевской культурной жизни 90-х. Здесь располагался знаменитый арт-сквот, который позже переродился в уличную псевдогалерею. Жители сквота рассказали нам, чем они жили и как создавали искусство.
4
Так склалося, що химерний музичний андеграунд 90-х відомий в основному завдяки виданням за межами України. Найбільше цікавої музики видавав «Koka records» — український незалежний лейбл у Польщі. «Цукор — Біла Смерть», «Ivanov Down», «Коллежский Асессор» та Ігор Цимбровський — ось лише кілька виконавців, чиї альбоми виходили на лейблі з кінця 80-х. Ми поспілкувалися з засновником лейблу Володимиром Наконечним та культовими у вузьких колах діячами музичного підпілля.
5
Колыбель и столица украинского рэпа это, безусловно, Харьков. Здесь из подвальных записей, дворовых вечеринок и полулюбительской телепередачи в середине 90-х выросло мощнейшее хип-хоп-движение.
6
Харьков (как истинный город контрастов) стал колыбелью не только для украинского хип-хопа, но и для черного металла. С этого города началась популяризация и возведение стиля в культ. Здесь ковались все самые знаковые группы жанра: Nokturnal Mortum, Hate Forest, Dub Buk и многие другие.
7
С конца 90-х и до самой оккупации Крыма существовала волшебная Республика Казантип — самое известное и масштабное рэйв-сообщество Восточной Европы. Рассказываем историю Z: от советских виндсерферов и дискотек на АЭС до секс-туристов и отжима бренда.