9 текстів про історію української журналістики
У журналістів є такий внутрішньоцеховий жарт-афоризм: золота епоха журналістики закінчилась за 5 років до того, як ви прийшли у професію. Що ж, у нас є тексти про дуже різні золоті епохи, на будь-який смак: дореволюційна преса, романтичний радянський застій, перебудовний самвидав, секс-просвіта 90-х, музичне телебачення 00-х і так далі. Яка з них найзолотіша — вирішуйте самі.
1
«Шершень» проіснував лише кілька місяців у 1906 році, але увійшов в історію. На його сторінках жартували про політику Іван Франко, Леся Українка та багато інших зірок. Політичні панчі сторічної давнини зрозуміти складно, зате графічні роботи вражають досі.
2
Реклама в її традиційному розумінні з'явилася на території нашої країни ще у XIX столітті — і з тих пір не сильно змінилася. Власне, як і її споживачі. Ми пірнули в архіви дореволюційних та ранньорадянських журналів і витягнули звідти найцікавіші рекламні оголошення
3
Тридцять років, з початку 1960-х і до розвалу Союзу, Микола Козловський перебував у статусі топового спецкореспондента «Огонька» і зробив незліченну кількість фотографій. Ми вибрали сотню найцікавіших.
4
Ця мініатюрна жінка тягнула на своїх плечах не тільки кілограми фототехніки, а й фактично всю фотографічну освіту радянської України. Її об'єктив чудово вхопив дух часу, а з її школи вийшли десятки визначних українських фотографів.
5
Героями этого журнала были «Раббота ХО», «Коллежский Асессор», «ВВ» и другие культовые группы; среди авторов — Адольфыч и Евгений Гудзь. Главный киевский рок-самиздат выходил с 1988 по 1991 год, и со временем превратился в настоящий памятник эпохе разложения УССР.
6
Розповідаємо історію еротичного видання 90-х, яке навчило українців займатися коханням. На піку популярності тираж газети досягав 290 000 копій.
7
Как незаметно поднять с пола сто баксов, если ты Ани Лорак? Кто хотел снести харьковский памятник Ленину в 1993 году? Как выглядели ночные клубы 90-х? Ответы на эти и многие другие вопросы — в огромном архиве телевизионщика Вадима Беспалова.
8
Для тинейджеров 2000-х Enter Music был главным источником знаний про альтернативную культуру. Работники канала, сами того не подозревая, взяли на себя миссию просветителей. И вполне успешно ее выполняли.
9
Под прицел попали: «Долженковская строка» непризнаного гения Алчевска, журнал «Freak» депутата «Партии регионов», мистическая оппозиционная газета «666», нумерологическая «Русская мысль в Украине» и рок-самиздат «Achtung».